اجرای نورپردازی تقاطع غیر هم سطح جمهوری اسلامی

نورپردازی پل و تقاطع غیر هم سطح جمهوری اسلامی

نورپردازی میدان جمهوری اسلامی

میدان جمهوری اسلامی یکی از تقاطع های غیر هم سطح بلوار کمربندی شهر مشهد است که در سال 1389 به بهره برداری رسیده است.بنا به تصمیم سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری مشهد مقدس نیاز این میدان به نورپردازی مورد بررسی قرار گرفت و به وسیله سازمان زیباسازی (بهساز) شهرداری مشهد مقدس طی مسابقه معماری نور،گروه صنعتی کهربا به عنوان برنده طرح مشخص گردید و این پروژه همگام با طرح استقبال از بهار 90 مورد بهره برداری قرار گرفت .


اجرای نورپردازی تقاطع غیر هم سطح جمهوری اسلامی

اجرای نورپردازی تقاطع غیر هم سطح جمهوری اسلامی

در قسمت تحتانی این پروژه از تعداد 96 عدد پروژکتور آبی رنگ با توان 15 وات ، تعداد 192 پروژکتور کهربایی رنگ با توان 20 وات ، تعداد 64 عدد پروژکتورسفید سرد با توان 18 وات و 192 پروژکتور کهربایی رنگ با توان 6 وات استفاده شده است . همچنین در قسمت فوقانی پل ( گاردریل ها ) از تعداد حدودا 300 پروژکتور کهربایی 8 وات استفاده شده است.

قابل ذکر است که پروژکتورهای فوق همه از نوع سنا هستند که به وسیله یک گارد آهنی مورد حفاظت قرار گرفته اند.

این پروژه به عنوان یکی از طرح های برتر نورپردازی شهر مشهد شناخته شده است و توانسته است زیبایی ، مفهوم و سادگی را با یکدیگر ترکیب نماید.

از نکته های قابل ذکر این پروژه این است که قبل از اجرای این پروژه طرح معماری نور آن بوسیه شرکت آماده شد و مورد تایید قرار گرفت ، لیکن به علت بعضی از ابهامات ، این طرح در شب عید غدیر همان سال بر روی یک پایه به صورت تست اجرا شد و به خوبی تطابق طرح با واقعیت مورد تایید قرار گرفت. این پیش آمد خود می توانید مزیت طراحی رایانه ای را بر تست واقعی در محل نشان دهد.چرا که هزینه های یک تست ساده به مراتب بیشتر از یک طرح سه بعدی معماری نور خواهد بود ، در حالی که با یک طراحی استاندارد می توان از این هزینه ها جلوگیری کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *