نورپردازی آبنما

Jacksonville, Friendship Fountain and cityscape at dusk in Florida USA.  Downtown city sky line from the south bank of the St. Johns River

 

شما قادر به ایجاد یک آبنمای درخشان با تابش نور از داخل حوضچه ، به همراه مجسمه جذاب نورانی و درختچه های پر زرق و برق هستید .

شما می توانید آبنمای باغچه خود را به صورت داخلی و یا خارجی نورپردازی کنید . قبل از اینکه اقدام به خرید چراغ برای آبنمای خود نمایید سعی کنید جلوه های مختلف را با یک چراغ قوه قوی شبیه سازی کنید . همینطور بر حفظ سادگی و ظرافت آبنما تمرکز کنید و از تبدیل آن به آبنمای یک پارک تفریحی بپرهیزید .

انواع متعددی از چراغ آبنما اعم از سفید و رنگی وجود دارد و هریک اثر خاص خود را می گذارد . بسیاری از چراغ های آبنما دارای تایمر هستند که این قابلیت به شما اجازه می دهد به طور خودکار شاهد خاموش و روشن شدن چراغ شوید همچنین در صرفه جویی در هزینه برق به شما کمک می کند .

باید دقت کنید که آب درون آبنما زلال و شفاف باشد زیرا آب گل آلود ، اثربخشی نور را به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد . همینطور از تابش مستقیم نور به آب بپرهیزید زیرا باعث ایجاد درخشش خیره کننده می شود . بعلاوه در صورت امکان محل چراغ خارج از آب مخفی شده باشد یا در پشت یک سنگ یا زیر برگ در پایین درختچه استتار گردد .

برخلاف چراغ 220 ولت عادی ، نصب و راه اندازی چراغ آبنما با ولتاژ پایین چالش برانگیز است . نصب یک سیستم کم ولتاژ با نصب یک ترانسفورماتور که باعث کاهش جریان برق منزل از 220 ولت به 12 ولت می گردد امکان پذیر است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *