نورپردازی اتاق خواب

use-of-multiple-lighting-fixtures-in-the-bedroom

قطعا شما می خواهید از اتاق خواب بیشتر از اتاقی صرفا برای استراحت استفاده کنید . اتاق خواب های تاریک برای خواب بسیار مناسب هستند اما نور کم اتاق خواب مانع از انجام کارهای دیگر در این اتاق می شود . این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا سبک مناسب نورپردازی را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید .

1 . اندازه عاقلانه

قبل از انجام نورپردازی اتاق خواب ، اندازه آن را به دقت تعیین کنید . در اندازه گیری اتاق خواب خود به مکان های خروجی و چیدمان مبلمان دقت کنید .

2 . ارتفاع را به خاطر داشته باشید

مقیاس را در نظر بگیرید . اتاق های خواب به طور معمول کمتر از 8 یا 9 فوت ارتفاع دارند . شما باید در نظر داشته باشید که برای انجام کارهایی مثل خواندن و لباس پوشیدن نور کافی داشته باشید و برای این منظور لازم است نور به اندازه کافی در جای بالا قرار گیرد . در این جاست که شما باید میان انتخاب لامپ یا وسایل روشنایی کوتاه تر تصمیم بگیرید .

3 . نور اتاق را گرم نکنید

تصمیم بگیرید که چه می خواهید انجام دهید و سپس روشنایی مناسب را انتخاب کنید . رایانه های خانگی ، ماشین آلات دوخت و مطالعه نیاز به نور کافی دارند و حمام نیاز به نور روشن تر دارد .

4 . قرارگرفتن در حاشیه نور

استفاده از سایه بیش از حد در لامپ نور های اتاق خواب باعث خواهد شد اتاق شما بسیار تاریک شود . هنگام انتخاب لوستر برای اتاق خواب دقت کنید که لوستر تابش خیره کننده ای نداشته باشد .

5 . موقعیت ، موقعیت ، موقعیت

چراغ را مستقیما روی تخت نصب نکنید زیرا شما تمایلی به نگاه کردن به آن ، زمانی که در رختخواب هستید نخواهید داشت . نور مستقیم از بالای سر راحتی کمتری نسبت به نور نرم در سطح صورت دارد .

6 . زیاد ، زیاد است

نور بیش از حد در یک مکان ناخوشایند است و خود نمایی می کند . بهتر است از منابع نوری با توان پایین تر استفاده کنید .

7 . تنظیم خلق و خوی

نصب دیمر در چراغ برای تغییر رنگ و شدت نور می تواند بسیار مفید واقع شود . تحقیقات نشان داده است نرمی و رنگ نور می تواند بر خلق و خوی ساکنان اتاق موثر باشد .

8 . از کمد لباس غافل نشوید

کمتر چیزی از کمد تاریک می تواند خسته کننده تر باشد . کمد لباس نیاز به نور خوب دارد اما در قراردادن یک لامپ گرم نزدیک لباس های ظریف مراقب باشید .

9 . آماده کردن بستر خواب برای مطالعه

چراغ مطالعه باید به گونه ای باشد که هنگام مطالعه حباب آن دیده نشود تا مزاحمتی برای شریک خواب شما ایجاد نشود .

10 . کنترل با تکنولوژی بالا را در نظر بگیرید

تصور کنید با فشار دادن یک دکمه کنار تخت چراغ خاموش و یا روشن شود . با کنترل بوسیله تکنولوژی بالا دیگر هیچ مشکلی نیست . همینطور می تواند از چراغ ریموت دار درست مثل حالتی که تلویزیون را کنترل می کنید استفاده کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *