نورپردازی اتاق نشیمن

%d8%b1%d9%88%d8%b4%d9%86%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d8%b0%db%8c%d8%b1%d8%a7%db%8c%db%8c

برای پاسخگویی به نیازهای متنوع از یک اتاق نشیمن یا اتاق خانواده ، نظیر تماشای تلویزیون ، خواندن ، بازی ، آثار هنری و … باید از سه یا چهار لایه نور استفاده شود . این ممکن است شامل نور در اطراف محیط اتاق ، لوستر و یا آویز تزئینی برای روشنایی عمومی ، دیوارکوب و لامپ های قابل حمل برای خواندن و وظایف دیگر باشد . همینطور استفاده از دیمر در هر زمان برای ارائه حداکثر کنترل تمام وسایل روشنایی می تواند مفید واقع شود .

روشنایی زیر کابینتی یا نواری برای روشن کردن اشیاء در نشمین نظیر کتاب های داخل قفسه می تواند مفید باشد و جذابیت بصری ایجاد کرده و در هر جایی که استفاده می شود نقطه کانونی ایجاد کند .

روشنایی محیطی یک اتاق نشیمن نور کلی اتاق را تامین می کند ، همچنین به عنوان روشنایی عمومی شناخته شده و با تابش یک سطح روشنایی بدون ایجاد حساسیت به نور اجازه می دهد تا شما در این اتاق راحت ببینید و راحت راه بروید . این نور را می توان با لوستر سقفی یا چراغ های دیواری ارائه کرد .

نورپردازی هنری حس درام را با ایجاد چشم انداز مورد علاقه به اتاق اضافه می کند . به عنوان یک بخش از طراحی داخلی برای ایجاد تمرکز روشنایی بر روی اجسام مورد علاقه نظیر گیاهان خانگی ، مجسمه ها و دیگر اموال با ارزش مورد استفاده قرار می گیرد .

لوستر به عنوان یک روشنایی تزئینی تقریبا در هر اتاق از خانه می تواند استفاده شود گرچه آنها به طور سنتی در اتاق ناهار خوری استفاده می شوند اما در حال حاضر معمولا در اتاق نشمین نیز مورد استفاده قرار می گیرند .

علاوه بر این یک دیمر به شما اجازه می دهد با تغییر شدت نور با توجه به خلق و خو و فعالیت روزانه علاوه بر فراهم کردن آسایش در اتاق نشیمن خود در مصرف انرژی و هزینه برق صرفه جویی کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *