نورپردازی مدارس

خستگی ، عدم تمرکز و فقدان نظم : اینها نشانه های منفی دانش آموزان هست که ممکن است بر روی یک کارت گزارش دیده شود . اما بعضا این رفتارها ناشی از طراحی ناصحیح مدرسه است و فردی نیست ، بنابراین شرم آور است که دانش آموزان را به خاطر آنها سرزنش کرد .

نورپردازی بخش بزرگی از تصویر مدارس است ، مطابق یک تحقیق انجام شده بر روی تاثیر رنگ و نور روی دانش آموزان ابتدایی منتخب که توسط دکتر الن منل گرانگارد صورت گرفت لامپ های فلورسنت می تواند به رفتار غیر وظیفه ای از جمله صحبت با دیگران و خیالبافی در طول درس تاثیر گذارد . مطالعات همینطور قرار گرفتن در معرض نور و یا عدم قرارگرفتن در معرض آن را به عنوان دلیلی بر چرخه خواب دانش آموزان ، حضور و غیاب ، نمرات و رفتار آنها می داند .

در حالیکه نور فلورسنت منبع نور کلاس های درس در طول 75 سال گذشته بوده است ، فناوری لامپ های LED رهبری ایده های روشنایی را بر عهده گرفته است .

گازها در چرخه فلورسنت بطور مداوم در حال حرکت جهت برانگیختن فسفرها برای ایجاد روشنایی هستند . که این مطلب ممکن است موجب حواس پرتی برخی گردد . با این حال LED این ویژگی ها را بکار نمیگیرد و به جای آن قادر است بطور یکنواخت و مستمر به توزیع رنگ در طیف مرئی بپردازد . تقلید از قدرت تحریک نور طبیعی ، تکنولوژی LED را قادر می سازد باعث افزایش هشیاری با ارائه درجه حرارت رنگ نور در محدوده گرم تر از 2700 کلوین تا 6500 کلوین به عنوان دمای رنگ نور روز گردد .

با بکارگرفتن این فناوری دوستدار محیط زیست برای کلاس های درس ، نه تنها از مزایای صرفه جویی در هزینه با انرژی کارآمد استفاده میگردد بلکه به دانش آموزان در رسیدن به پتانسیل کامل خود برای مطالعه کمک می کند .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *