نورپردازی هتل

تغییرات چشمگیری در سال های اخیر در صنعت هتل داری رخ داده است . یکی از قابل توجه ترین این تحولات تبدیل محیط زیست هتل از محلی برای خواب به یک فضا برای گردهمایی ، سرگرمی و کار است . در اینجا به این مطلب می پردازیم که چگونه نورپردازی هتل در رویکرد مهمان نوازی مشتریان هتل نقش ایفا می کند .

نورپردازی مناسب مانند خدمات خوب در صنعت مهمان نوازی ضروری است . سطح روشنایی و طراحی هردو نقش اساسی در تجربه کلی مهمان از هتل بازی کرده و نباید نادیده گرفته شود . با این حال مزایای دیگری نظیر ایمنی و امنیت کارکنان و مهمانان و کاهش هزینه های عملیاتی را نیز در بردارد .

فضای بیرون هتل
تجربه مهمان از اینجا شروع می شود درست وقتی که آنها از یک سفر طولانی از راه می رسند . اما هتلداران می توانند با نورپردازی برجسته معماری بیرونی ساختمان نظیر گنبد ، ستون و رواق به گرمی از آنان استقبال نمایند . و با بهره گیری از راه حل روشنایی خودکار ، هتلداران می توانند حالات مختلف را ایجاد نموده و ازاینکه لامپ در ساعات مختلف روز روشن یا خاموش است اطمینان حاصل نموده و همینطور در هزینه ها صرفه جویی کنند و نیز ایمنی کارکنان و مهمانان را با نورپردازی مناسب پله ها تضمین کرده و از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کنند .

راهرو
لابی هتل به عنوان یک برداشت اول و سریع و نمایش تصویری از تجربه اقامت در هتل عمل می کند . برای انگشت به دهان ماندن مهمان هتل نیاز به طراحی و اجرای نورپردازی مناسب می باشد . با کاهش نور در روز میتوان در مصرف انرژی نیز صرفه جویی کرد همینطور می توان از سیستم های کاهنده خودکار میزان نور برای این منظور استفاده کرد . با ایجاد صحنه های مختلف نور میتوان بر خلق و خو و عادات کارمنان نیز تاثیر گذاشت و همینطور این حس را به مشتری القا کرد که هتل آماده پذیرایی است .

رستوران

بیشتر هتل ها و رستوران ها در حال همکاری با سر آشپزها درجه یک و ماهر برای خدمت به مهمانان و همچنین در جهت افزایش مشتریان خود هستند . مدیران هتل ها باید به یاد داشته باشند که نورپردازی رستوران آن ها یک نمایش ویژه از نام تجاری و شخصیت هتل آنهاست و برای ایجاد یک تجربه دلپذیر از خوردن غذا در مشتری باید به نورپردازی رستوران هتل اهمیت داد .

تالار

شاید مهمترین جایی که نورپردازی هتل خود را نشان می دهد سالن اجتماعات و یا تالار هتل باشد که به دلیل برگزاری مراسم عروسی نورپردازی آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به گفتگو بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *