اصول نگهداری از لوسترها

نگهداری لوستر به شکل مناسب:

بالاخره خودتان را راضی کردید و لوستر خریدید؟ هنوز روزهای خوب زیادی را پیش رو دارید! نگهداری لوستر بسیار مهم است. یکی از بهترین نکات در خصوص لوسترها این است که می توانند در اثر گذر زمان زیباتر به نظر برسند! لوستر شما می تواند بسته به فلز استفاده شده درساختش کدر بشود. البته کدر شدن برای لوسترها امر مثبتی است. زیبایی و شخصیتی که تنها با افزایش سن به لوستر افزوده می شود.

نکته: پیش از شروع مطالعه روش های نگهداری لوستر، دقت کنید که نباید از تمیزکننده های عمومی موجود در منزل استفاده کنید، ممکن است به ظاهر لوستر شما آسیب بزنند.

تمیز کردن لوستر :

یکی از مهم ترین مراحل نگهداری لوستر ،تمیز کردن لوستر آسان تر از چیزی است که به نظر می رسد. قبل از هر چیز، به یک نردبان/چهارپایه ، یک پارچه (یا چیزی مثل پتو)  هستید تا اجزای لوستر که احتمالا به زمین خواهند افتاد محافظت کنید، جارو برقی (برای Shade های طبل شکل) و یک جفت دست کش پنبه ای رها نیاز خواهید داشت. مطمئن باشید که برق لوستر را قبل از آغاز تمیزکاری قطع کرده باشید.

برای تمیز کردن کریستال های لوستر، از دست کش های پنبه ای بهره ببرید (این دستکش ها از اثرات انگشت نیز جلوگیری می کنند) و گرد و خاک را تا جای امکان بدون استفاده از شیشه شور، آب ، الکل و سرکه پاک کنید. اگر لکه های سرسحتی دارید، محلول تمیز کننده ای به شرح زیر تهیه کنید، یک قسمت الکل ایزوپروپیل ، با چهار قسمت آب مقطر، و آن را درون اسپری بریزید. کمی از آن را بر روی دست کش خود بزنید و فقط بر روی قسمت کریستالی بمالید. (مواظب باشید که به هیچ وجه این ترکیب را بر روی قسمت های فلزی لوستر نزنید). سریعا محلول را با دست کش خشک دیگر پاک کنید. تا جای ممکن نگذارید رطوبتی باقی بماند، چرا که جاذب گرد و خاک خواهد بود. در خلال تمیزکاری های اساسی، لوستر خود را دو سه ماه یک بار با گردگیر پری یا پشمی گردگیری کنید.

برای لوستر های فلزی یا استوانه ای از تکه پارچه تمیز یا گردگیر استفاده کنید. ممکن است نیاز به جاروبرقی شلنگ دار باشد تا گردخاک و تار عنکبوت ها را به راحتی تمیز کنید

کریستال لوستر- طریفه تمیز کردن لوستر ها

 

 نکات نصب:

اگر یک برقکار برای نصب لوستر خود استخدام کرده اید (که بهتر همین است)، برای جلوگیری از هزینه بیشتر، لوستر خود را پیش از آمدن برقکار باز کرده و مونتاژ کنید. این عملیات زمان بر است و بسته به قطعات لوستر حداقل ساعتی کار شما را جلو خواهد انداخت.

نکات طراحی:

در نظر داشته باشید که در اطراف لوستر خود به فضا نقش های سقفی (ماند گچ بری های پیش ساخته) بیافزایید.

اگر نمای شما زیبایی های خود را دارد، لوستری دارای خطوط بی آلایش انتخاب کنید تا نگاه را از نقاط کانونی منحرف نکند.

نکات بیشتر :
  • لوستری بزرگ تر از سایز میز خود نخرید، چرا که ممکن است اشخاص پس از برخواستن به لوستر بخورند.
  • همیشه وزن لوستر را در نظر داشته باشید،  لوستر های سنگین تر از 22 کیلوگرم را باید به اسکلت ساختمان متصل کرد (آیین‌نامه بین المللی برق)
  • برای سقف های بلند طاقدار ،اگر نمی خواهید متناوبا برای تعویض لامپ ها از یک نردبان یا بالابر بلند استفاده کنید، از لامپ های LED با کیفیت بهره ببرید تا تعداد دفعات تعویض لامپ به حداقل برسد.
  • اگر مشکل سقف کوتاه دارید، از مدل های کم ارتفاع یا چراغ های تو کار بهره ببرید. همین طور در اتاق های کوچک بهترین راه حل استفاده از مدل های کوچک تر است.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.